Zápis

Zápis do první třídy vzhledem k časovým možnostem pořádat v řádném termínu nebudeme. Pokud máte doma předškoláka, doporučujeme najít školu, která Vám není zcela proti mysli a tam dítě zapsat (případně zvážit odklad). Naše kapacita bude i tak omezená. Do každého ročníku přijímáme 10 dětí. Všechny dětí pro školní rok 2020/2021 budeme přijímat formou přestupu. O přesném postupu Vás budeme včas informovat.

Aktuálně také pracujeme na povinné školní dokumentaci a nových webových stránkách. Plánujeme na ně umístit i formulář pro zájemce, kde nám na sebe můžete nechat kontakt a my se vám ozveme hned jak otevřeme přijímání žáků. Do doby zprovoznění formuláře nám můžete psát na email (info osvobozená škola .cz) V prvním roce budeme přijímat pouze děti prvního stupně. Pokud máte doma školáka na druhém stupni a chcete, aby chodil do osvobozené školy pak musí být zapsaný v domácím vzdělávání.

Školné, které jsme si moc přáli udržet na pěti tisících bude nakonec 7000,- a to ze tří důvodů. První jsou náklady na pronájem který činí 60000/měsíc, dále je to snížený normativ, tedy peníze od státu, které celý první rok budou kráceny na 60% a třetí důvod je tvoření rezerv. Musíme vědět, že i kdyby se například rozbil kotel, jsme schopni situaci vyřešit a máme na ní dostatek financí. Dobře víme, že jsou rodiny pro které je to nemyslitelná částka. Pokud k nim patříte, ale přesto vidíte Osvobozenou školu jako jedinou cestu pro své dítě i sebe pak se nám určitě ozvěte. Zkusíme najít řešení. Podle našich předběžných propočtů potřebujeme alespoň 15 dětí, které budou platit plné školné, aby byla ekonomika školy zvládnutelná.